OPIEKUNOWIE NAUKOWI:

prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki

Prof. Marcin Orlicki jest absolwentem studiów prawniczych oraz studiów w zakresie zarządzania i marketingu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także prawa na Uniwersytecie w Poczdamie. Obecnie jest wykładowcą prawa cywilnego i prawa ubezpieczeniowego oraz radcą prawnym specjalizującym się w sprawach odpowiedzialności cywilnej i szeroko pojętego prawa ubezpieczeniowego. Jest również autorem kilku książek i kilkunastu artykułów z dziedziny prawa ubezpieczeń. Ponadto dr Marcin Orlicki jest arbitrem Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych, stałym współpracownikiem Prawa Asekuracyjnego i członkiem Rady Naukowej Rozpraw Ubezpieczeniowych.
dr Mariusz Zelek

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji z siedzibą w Warszawie, wykładowca Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Autor lub redaktor ponad dwudziestu publikacji naukowych z zakresu m.in. prawa własności intelektualnej i prawa Internetu w czasopismach polskich i zagranicznych, w tym monografii pt. „Umowa o rejestrację domeny internetowej” (wyd. C.H. Beck 2015) nagrodzonej główną nagrodą w I edycji Konkursu im. prof. Zbigniewa Radwańskiego na najlepszą pracę doktorską z dziedziny prawa prywatnego. Za pracę tę otrzymał również wyróżnienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej, ogłoszonym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w 2015 roku. Zainteresowania koncentrują się wokół prawa czynów niedozwolonych, prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa własności intelektualnej oraz prawa Internetu, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki domen internetowych.

mgr Marcin Czerwiński

mgr Marcin Czerwiński, doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy naukowej zajmuje się m.in. problematyką funkcjonowania konsorcjów wykonawców. Prelegent i uczestnik licznych konferencji. Autor kilkunastu artykułów naukowych i glos z zakresu prawa cywilnego, handlowego i podatkowego, a także publikacji prasowych.

ZARZĄD KOŁA:

Norbert Alankiewicz